Jesteś tutaj: sp6trzebinia.edu.pl > Szkoła > Jak zbudować swoją pozycję w klasie

6cio latek w szkole

Dlaczego warto posłać sześcioletnie dziecko do szkoły? Czy w ten sposób nie odbiera się dziecku najpiękniejszego beztroskiego okresu w jego życiu, jakim jest dzieciństwo?
Przez lata byliśmy przyzwyczajeni, że między przedszkolem a szkołą był rok przejściowy w edukacji dzieci czyli „zerówka”. Tu dzieci jeszcze się bawiły, ale i nabierały pierwszych szlifów szkolnych. W pierwszej klasie 6-cio latki uczą się również poprzez zabawę, nauka jest więc dla nich frajdą. Ponadto w szkołach mają kolorowe mebelki dostosowane do ich wieku, kąciki do zabawy, a szkoła już nie proponuje sztywnych i nudnych lekcji jak z naszej przeszłości, mimo, że program nauczania jest dość szeroki. Poza tym w wieku 6-ciu lat umysł dziecka jest bardzo chłonny. Dzieci z powodzeniem uczą się na przykład języków obcych, do których w szkole mają darmowy dostęp, podobnie z informatyką i sportem, i innymi zajęciami pozalekcyjnymi, które pozwalają rozwijać ich zainteresowania, a wszystko to dzieje się pod okiem wykwalifikowanego nauczyciela nauczania początkowego. 0,5 mln rodziców w Polsce od 2009 roku zdecydowało się posłać maluchy do szkoły. 89% z nich jest zadowolonych z tego faktu.
Sześciolatki chodzą do szkoły w 134 państwach na całym świecie, ostatnio w Norwegii i Słowenii. Nie jest to więc dziwny pomysł MEN, ale światowy trend, do którego warto dołączyć.