Jesteś tutaj: sp6trzebinia.edu.pl > Szkolnictwo ponadgimnazjalne > Technikum czy zawodówka?

Bal gimnazjalny na koniec nauki

Na zakończenie gimnazjum w wielu placówkach edukacyjnych organizowany jest bal gimnazjalny. To pierwsza tak poważna impreza w życiu wielu dzieci. Organizowana jest zwykle po zakończeniu roku szkolnego oraz po egzaminach. Tak jak na studniówce, uczniowie odbywają uroczysty taniec zwany polonezem. Dla dziewcząt do pierwsza okazja w życiu by założyć uroczystą, wieczorową suknię. Po odtańczeniu poloneza uczniowie mogą oddać się szalonej zabawie przy rytmach muzyki rozrywkowej. Zwykle tez organizowany jest niewielki poczęstunek. W wielu gimnazjach zamawia się profesjonalny catering. Bal gimnazjalny to ostatnia szansa na to by klasa spędziła razem trochę czasu. Organizowany jest on zwykle w placówce. Powstaje konieczność ustrojenia sali, przygotowania stołów. Za zgodą rodziców oraz nauczycieli zabawa może się odbywać nawet do samego rana.