Jesteś tutaj: sp6trzebinia.edu.pl > Trudności w wychowaniu > Rodzicielstwo nigdy się nie kończy

Czego rodzic oczekuje od szkoły?

Każdy rodzic bez względu na wiek swojego dziecka, czy jest to dwunastolatek czy siedemnastolatek oczekuje od szkoły dobrej edukacji, wartościowych lekcji i gwarancji bezpieczeństwa. To zupełnie zrozumiałe, że każda kochająca matka i troskliwy ojciec chce by ich pociecha w szkole, na lekcjach i w czasie przerwy czuła się pewnie. Oczywiście system monitoringu i ochrona w wielu placówkach pozwala rodzicom spać spokojnie, ale pojawia się inny problem. Wątpliwości i pytania dotyczące edukacji w szkole. Czego właściwie dziecko powinno się nauczyć na lekcjach? Jakie wartości po skończeniu edukacji powinno wynieść ze szkoły? Tak naprawdę rodzice oczekują do wychowawców bardzo wiele. Pragną, by oprócz gruntowej wiedzy dotyczącej świata, jego pociecha nauczyła się kultury, obycia, dobrych manier i wartościowych cech, a więc szacunku, miłości, przyjaźni a nawet przedsiębiorczości. Czy faktycznie tak się stanie, to zależy od nauczyciela. Od jego podejścia do ucznia i swojej pracy oraz od umiejętności wychowawczych i edukacyjnych.