Jesteś tutaj: sp6trzebinia.edu.pl > Czas wolny > Wieczór z książką

Czy rodzice denerwują się przed wywiadówką?

O wywiadówkach sporo można przeczytać w internecie. Zazwyczaj można tam znaleźć informacje, a raczej porady dla uczniów, którzy muszą jakoś uporać się z tym stresem. Jednak coraz więcej artykułów dotyczy rodziców, którzy jak się okazuje przed każdą wywiadówką bardzo się denerwują. Nie wiedzą, czego się spodziewać, nie mają pojęcia, co usłyszą od nauczyciela i jakie oceny zobaczą pod nazwiskiem swojego dziecka. Taka niepewność przysparza im wiele stresów i nerwów, dlatego wypracowano specjalny poradnik dla rodzica, który za kilka dni musi wstawić się w szkole. Przede wszystkim powinien on szczerze porozmawiać ze swoim dzieckiem. Zapytać go o oceny, sprawy w szkole i jego zachowanie, przy tym powinien być spokojny i opanowany. Jeśli dziecko boi się reakcji mamy czy taty nigdy nie powie o jedynce z matematyki i nagannie od dyrektora za palenie papierosów w szkolnej ubikacji, a tajemnice do niczego dobrego nie prowadzą. Drogi rodzicu pamiętaj, że rozmowa jest najważniejsza, by dziecko informowało cię o wszystkim na bieżąco.