Jesteś tutaj: sp6trzebinia.edu.pl > Szkolnictwo wyższe > Matura- co dalej?

Czy szkoły prywatne są lepszym rozwiązaniem dla dziecka?

Większość rodziców bardzo poważnie podchodzi do edukacji dzieci, i to już od najmłodszych lat. Bo jak mówi pewne stare porzekadło, czym skorupa nasiąknie za młodu, tym trąci na starość. Więc edukacja zaczyna się już od najmłodszych lat. Obecnie wiele rodzin zamiast posyłać dzieci do szkół publicznych wybiera te prywatne, w których trzeba opłacać czesne za uczęszczanie do nich. Nie jest to tanie, ale za to większość rodziców, którzy wybierają taką drogę edukacji dla swojego dziecka podchodzi do sprawy, jako do inwestycji na dalsze życie dziecka. Czy szkoły prywatne są więc lepszym rozwiązaniem dla dziecka? W Polsce wiele szkół państwowych szczyci się bardzo wysokim poziomem wiedzy. W mniejszych miejscowościach klasy nie są przepełnione, a nauczyciele mogą pozwolić sobie na poświęcanie czasu praktycznie każdej osobie tyle, ile tego potrzebuje. Z drugiej strony szkoła prywatna to małe klasy, bliskość relacji na linii uczeń – nauczyciel oraz wysoki poziom. I oczywiście bezpieczeństwo.