Jesteś tutaj: sp6trzebinia.edu.pl > Trudności w wychowaniu > Jak wychować kilkulatka?

Czy warto studiować?

Za czasów komuny z przywileju studiowania mogło skorzystać od 5 do 10 % absolwentów szkół średnich. Ogromną popularnością cieszyło się szkolnictwo zawodowe dziś będące właściwie w zaniku. W związku z tym, że na studiach niegdyś dostać się było bardzo trudno studia cieszyły się o wiele większym szacunkiem i poważaniem niż dzisiaj. Obecnie dyplomem wyższej uczelni mogą pochwalić się osoby, które swoją edukację powinny zakończyć właściwie na szkole średniej jeśli nie zawodowej. Czy warto więc studiować? Tak, ale należy dokładnie przemyśleć wybór kierunku oraz wybór uczelni. Należy wybierać pośród tych, które cieszą się największych szacunkiem, które dają największe szanse na zdobycie pracy w przyszłości. Warto zapoznać się z listą zawodów poszukiwanych. Bezsprzecznie najlepiej jest zdecydować się na kontynuację nauki na studiach związanych z informatyką.