Jesteś tutaj: sp6trzebinia.edu.pl > Szkoła uczy > Czy szkoła uczy życia

Do szkoły marsz!

Tytuł tekstu ma zbyt rozkazujący ton, o czym wiemy, ale być może już niedługo my – rodzice będziemy zmuszeni wysyłać nasze sześciolatki do szkoły. Czy jest w tym coś złego? Czy protesty rodziców w całej Polsce są słuszne, a może przesadzone? Z jednej strony, nie powinniśmy straszyć naszych dzieci szkołą, wszak to nic strasznego. Ponadto maluch już w przedszkolu uczy się literek i cyferek, więc w pierwszej klasie nie powinien mieć żadnych problemów z nauką. Jednak rodzice nie chcą zabierać dzieciństwa swoim szkrabom, chcą by te bawiły się w przedszkolach, gdzie kładzie się nacisk na zabawę a nie dyscyplinę. Jak sprawa się zakończy? Wszystko wskazuje na to, że rząd wprowadzi obowiązek wysyłania sześciolatków do szkół, choć na sto procent nie jest to przesądzone. Według wielu badań statystycznych i rankingów większość rodziców jest przeciwko temu pomysłowi, a zaledwie trzydzieści procent popiera tę ideę.  Co ważniejsze pierwsi chętni wysłali swoje maluchy do szkół i uważają tę decyzje za słuszną.