Jesteś tutaj: sp6trzebinia.edu.pl > Młodzież i dzieci > Młodzi piszą blogi

Dyplom na rynku pracy

Kilkanaście lat temu, każdy młody człowiek kończąc szkołę wyższą z dyplomem magistra w ręku miał pewność znalezienia dobrze płatnej i satysfakcjonującej go pracy w zawodzie. Dzisiaj taki papier nie gwarantuje niczego. Może, ale nie musi pomóc w znalezieniu pracy i stabilizacji zawodowej, dlatego młodzi ludzie zastanawiają się, co wybrać. Czy pójść na pięcioletnie studia a może wybrać dwuletnie studium. Co lepsze? Co bardziej się opłaca? I co przyniesie większe korzyści w późniejszym czasie? Nikt nie da wam jednoznacznej odpowiedzi, bo nikt nie chce brać odpowiedzialności za wasze przyszłe życie. Po uczelni wyższej otrzymujemy dyplom, tytuł magistra, po studium mamy przygotowanie do zawodu, aby się tam dostać nie trzeba posiadać matury. Pamiętajmy jednak, że oprócz samej szkoły na rynku pracy liczy się doświadczenie, które niekiedy jest ważniejsze od nazwy uczelni, którą skończyliśmy. Nawet dwa różne kierunki i kilka fakultetów nie dają nam gwarancji otrzymania dobrej pracy, jeśli nie mamy żadnego doświadczenia.