Jesteś tutaj: sp6trzebinia.edu.pl > Trudności w wychowaniu > Jak wychować kilkulatka?

Dzieci unikają zajęć z w-fu

Polskiemu szkolnictwo można zarzucić bardzo wiele. Jedną z największych bolączek są lekcje w-fu. Oferta edukacyjna pod tym względem nie przedstawia się najlepiej a sami uczniowie niechętnie uczestniczą na zajęciach sportowych. Szacuje się nawet, że na zajęcia sportowe nie uczęszcza nawet kilkanaście procent uczniów. Ma to swoje odbicie w coraz liczniejszej grupie dzieci z nadwagą. Za tak niski poziom uczestnictwa w zajęciach sportowych odpowiedzialność ponoszą głównie nauczyciele. Robią oni bardzo niewiele by oferta edukacyjna z zajęć gimnastycznych była naprawdę interesująca dla dorastającej młodzieży. Uczniowie nie mogą również swobodnie wybierać pośród oferowanych im zajęć. Gra w siatkówkę, piłkę nożną i wszelkie inne gry zespołowe są najczęściej preferowane przez nauczycieli wychowania fizycznego. Co najgorsze wielu pośród nich nie okazuje nawet w sposób indywidualny jak wykonywać ćwiczenia. Nauczyciele nie dokładają również żadnych starań do tego by zachęcić do aktywności fizycznej dzieci o nieco mniejszych predyspozycjach. Co więcej przyzwalają nawet na ciche prześladowanie dzieci słabszych, które nie nadążają za bardziej rozwiniętymi dzieciakami.