Jesteś tutaj: sp6trzebinia.edu.pl > Lektury szkolne > Piszemy charakterystykę

Dzień przed maturą

Na balu maturalnym tak naprawdę nikt jeszcze poważnie nie myśli o egzaminie maturalnym, który w zasadzie jest bardzo blisko. Owszem na lekcjach młodzież powtarza materiał, ćwiczy formułki i wałkuje informacje. Sprawdzian goni sprawdzian, a pytań przed tablicą nie ma końca. W zasadzie takie przygotowanie w szkole to dobra sprawa, bo uczeń nie musi poświęcać wiele czasu na naukę w domu, ale nie raz przeklnie szkołę i nauczycieli. Wszystko jednak zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni, kiedy matura jest już blisko. Miesiąc przed pierwszym egzaminem, tydzień i dzień. Co zrobić, by nie zwariować w tych ostatnich godzinach i nie popaść w paranoję? Czy powtarzać na szybko materiał i przeglądać notatki, czy może darować sobie naukę? Wszak w przeciągu jednego dnia nie jesteśmy w stanie zapamiętać wiedzy z trzech lat. Najlepiej uwierzyć we własne siły i się nie denerwować. Zazwyczaj tuż przed maturą uczniowie mają wrażenie, że nic nie pamiętają, ale otrzymując zestaw pytań, odpowiedzi same przychodzą do głowy, dlatego dzień przed egzaminem warto się zrelaksować, odpocząć, dotlenić mózg i organizm oraz porządnie wyspać.