Jesteś tutaj: sp6trzebinia.edu.pl > Książka > Książki czasów dzieciństwa

Edukacja dla najmłodszych

Spór wokół sześciolatków w szkołach trwa w najlepsze. Rząd nie przyjął referendum, choć zebrano miliony podpisów niezadowolonych rodziców. Jak zakończy się ta sprawa? Czy faktycznie rodzice, którzy nie chcą posyłać swoich sześcioletnich dzieci do szkoły, będą do tego zmuszeni? Czy szkoły są realnie przygotowane do przyjęcia tak małych dzieci? Czy klasy są odpowiednio przygotowane? Łazienki i ubikacje również? Czy program nauczania się zmieni, czy sześciolatek będzie się uczył tego samego, co siedmiolatek? Jak widać pytań wokół tego tematu narasta sporo, jednak nikt nie chce udzielić konkretnych odpowiedzi. Rząd zapewnia o dobrym przygotowaniu szkół i nauczycieli, o milionach wydanych na zmiany w szkolnictwie i przystosowaniu placówek, jednak rodzice swoje wiedzą. Tym bardziej, że większość z nich uważa, że ich dziecko nie jest przygotowane do nauki w szkolnej ławce, gdzie trzeba wysiedzieć czterdzieści pięć minut i powtarzać literki. Jak ostatecznie zakończy się sprawa sześciolatków, czas pokaże.