Jesteś tutaj: sp6trzebinia.edu.pl > Szkolnictwo ponadgimnazjalne > Egzamin zawodowy

Edukacja w szkole

Oczywiście edukacja pierwszoklasisty wygląda zupełnie inaczej niż nauka szóstoklasisty przygotowującego się do egzaminów gimnazjalnych. Jednak bez względu na wiek ucznia, rodzic ma jedno oczekiwanie względem placówki oświaty, by nauczono jego dziecko przydatnych i wartościowych rzeczy, by chodziło na zajęcia z uśmiechem na twarzy i by czuło satysfakcję z poznawania nowinek i ciekawostek z dziedziny sztuki, kultury czy matematyki. Trzeba jednak uczciwie powiedzieć, że nie każdy dyrektor szkoły pamięta o uczniach, skupiając się głównie na wynikach i miejscach w rankingach najlepszych placówek. W efekcie, czego dzieci mają bardzo napięty program nauczania, przesiadują w ławkach wiele godzin dziennie, podczas gdy nauczyciel wkłada im do głowy nowe, niezrozumiałe i nieprzydatne formułki. Warto jeszcze dodać o zadaniach domowych, z którymi często rodzic ma spory problem. Zdarza się, że nasz mały podopieczny musi w godzinach wieczornych wykonać zadania z matematyki, napisać wypracowanie i przygotować pracę na plastykę – a to już sporo.