Jesteś tutaj: sp6trzebinia.edu.pl > Problemy młodzieży > Będę palić- będę akceptowany

Gimnazja – dobry czy zły pomysł?

Ponownie zaczęto mówić o gimnazjach, gdyż według rządzących pomysł ten okazał się nietrafioną ideą, która tak naprawdę nie przyniosła żadnych korzyści ani dla dzieci, ani dla oświaty. Po ponad dziesięciu latach istnieje prawdopodobieństwo, trudno oszacować jak duże, że gimnazja znikną z krajobrazu polskiej oświaty. A co o wszystkim myślą sami zainteresowani, czyli nauczyciele, rodzice i uczniowie? Nauczyciele są zgodni, reforma ta była nieprzemyślana, a stary system edukacji był lepszy. Okres gimnazjum, to okres buntu młodych ludzi, którym wydaje się, że pierwsza, druga i trzecia klasa to czas tylko i wyłącznie dla nich. Nie chcą się uczyć, nie uczestniczą aktywnie w lekcjach, nie biorą udziału w dyskusjach dotyczących ważnych sprawach. Nie szanują wychowawców, lekceważą ich polecenia a do szkoły przychodzą dla zabawy. Pokazać się w nowym ciuchu, czy poplotkować o ostatniej imprezie. Uczniom w tej sytuacji jest w zasadzie dobrze, a rodzicie nie wiedząc tak naprawdę o problemach nastolatków, nie mają wyrobionego na ten temat żadnego zdania.