Jesteś tutaj: sp6trzebinia.edu.pl > Młodzież i dzieci > Co lubi robić młodzież w wolnym czasie?

Jak najlepiej uczyć się języków obcych?

Nie trzeba być poliglotą czy mieć nie wiadomo jakich zdolności, aby władać podstawami jednego z najbardziej dziś popularnych języków, takich jak np. angielski, niemiecki czy hiszpański. Każdy z nas może nauczyć się języka obcego. Wystarczy chcieć. W nauce języków obcych najważniejsza jest motywacja, pozytywne nastawienie i regularność. Nikt nie będzie władał nawet w stopniu komunikatywnym językiem obcym, jeśli każdego dnia nie będzie mozolnie pracował nad słownictwem, gramatyką i ćwiczeniami praktycznymi. Jak mówi pewne stare porzekadło – praktyka czyni mistrza. A jak najlepiej uczyć się języka obcego? Nie ma jednej sprawdzonej metody nauki. Tak naprawdę dobry nauczyciel języka obcego metodę powinien dostosować do ucznia. Jedni bardzo szybko uczą się ze słuchu i powinni jak najwięcej korzystać z kursów, na których stawia się na mówienie. Osoby, które mają zdolności do szybkiej nauki powinny pomyśleć o intensywnych kursach językowych. Osoby natomiast, które uczą się powoli powinni zapisać się do szkoły językowej na regularne kursy z zajęciami kilka razy w tygodniu przez dłuższy czas.