Jesteś tutaj: sp6trzebinia.edu.pl > Problemy młodzieży > Główne problemy osób młodych

Jak przygotować się do egzaminu

Uczniowie nie zawsze wychodzą z założenia, że uczą się głównie dla siebie. Tak każą jednak twierdzić zarówno nauczyciele jak i rodzice. Według nich, uczniowie wiedzą zdobywają głównie dla siebie. Przy tak dużej ilości rozpraszaczy w życiu codziennym, jak telewizja, internet czy chociażby przyjaciele z motywacją do nauki może być rzeczywiście ciężko. Co ciekawe z syndromem odkładania rzeczy na później borykają się zwłaszcza studenci. Wielu spośród nich obiera niewłaściwą taktykę uczenia się dzień przed egzaminem. Takie postępowanie rzecz jasna nie może skończyć się dobrze. Jeśli więc nie chcemy podchodzić do egzaminów w terminie poprawkowym, musimy uczyć się codziennie, w sposób systematyczny przez co najmniej kilka godzin. Dzięki temu dzień przed egzaminem będziemy mogli dać sobie trochę luzu- wybrać się do kina czy na spacer z przyjaciółmi.