Jesteś tutaj: sp6trzebinia.edu.pl > Studia czy studium, co wybrać > Szkoła średnia… i co dalej

Jak wybierać książki dla dziecka?

Kiedy stajemy się rodzicami przed nami pojawia się tyle rzeczy i spraw, których musimy nauczyć się. Kiedy w naszym życiu pojawia się dziecko to dosłownie jakbyśmy zaczynali nowe, inne życie. Mały człowieczek zmienia nasze życie do góry nogami. Teraz to on jest najważniejszy. Jako rodzice, jego ciocie i wujkowie oraz najbliżsi możemy już od najmłodszych lat kształtować jego osobowość. Od tego, z kim będzie przebywało, rozmawiało, co będzie robiło; w tym, co będzie czytało, będzie zależeć kim zostanie w przyszłości. A jak wybierać książki dla dziecka? Otóż nie jest to wcale taka łatwa sprawa, kiedy się jej bliżej przyjrzeć. Na rynku księgarskim można dostać dosłownie wszystko. Wydawnictwa prześcigają się w pomysłach, jak podbić serca dzieci i zachęcić ich rodziców do zakupu właśnie książki z tego, a nie innego wydawnictwa. Więc jak wybierać książki dla dziecka. Warto polegać na tym, co stare i sprawdzone. Sięgać jak najczęściej po stare, dobre bajki, baśnie i legendy. Podkładać dziecku książki z przesłaniem, morałem, takie, które czegoś mogą nauczyć młodego człowieka.