Jesteś tutaj: sp6trzebinia.edu.pl > Gimnazjum > Polscy gimnazjaliści a języki obce

Jak zbudować swoją pozycję w klasie

Na opinii innych nigdy bardziej nie będzie nam zależeć jak właśnie w szkole. Dzieci oraz nastolatki często do opinii swoich kolegów, koleżanek przywiązują zbyt dużą wagę. Wszelkie niepowodzenia towarzyskie, brak zaproszenia na urodziny, kończą się dla nich wielkim dramatem. Tak naprawdę to od rodzica zależy to czy dziecko będzie pewne siebie. Powinien więc dołożyć wszelkich starań by od jak najmłodszych lat wychowywać dziecko tak by było ono silnie psychicznie, by było pewne siebie. Dzieci mają problem z nieśmiałością stanowią najczęściej cel licznych ataków. Nawet jeśli jesteśmy zupełnie inną osobą swoją postawą, swoim tonem głosu,postawą możemy zakomunikować otoczeniu, że jesteśmy silni. Wyprostowana postawa, patrzenie się w oczy podczas rozmowy, głośny głos- to czynniki gwarantujące nam szacunek wśród innych.