Jesteś tutaj: sp6trzebinia.edu.pl > Problemy młodzieży > Błahy problem, ale problem

Jak zdobyć wyższe wykształcenie?

Niektórzy mylnie sądzą, że wyższe wykształcenie zdobędą na policealnych studiach zawodowych. To kompletnie nieporozumienie, gdyż stopień magistra można uzyskać tylko i wyłącznie na pięcioletnich studiach. Studium to raczej „technikum dla dorosłych”, które przygotowuje ludzi do konkretnych zawodów. Ponadto ich stopień trudności i jakość edukacji pozostawia wiele do życzenia, zwykło się, bowiem mówić, że wystarczy opłacić semestr, by zakończyć studium z papierkiem. Wykładowcy nie starają się uczyć, raczej beznamiętnie przekazują wiedzę. Nie respektują nieobecności, nie sprawdzają wiedzy. A uczniowie, no cóż, przy takich nauczycielkach nie wysilają się za bardzo. Natomiast studia to zupełnie przeciwieństwo, tutaj trzeba utrzymać pewien poziom. Ciągle się starać, zaliczać kolokwia, egzaminy i oddawać prace w terminie. Tu stawia się na jakość. Na studenta, który kończąc uczelnie musi reprezentować prestiż. Co prawda to długa, męcząca i trudna droga, ale warta swojej ceny, wysiłku, nieprzespanych nocy a nawet łez.