Jesteś tutaj: sp6trzebinia.edu.pl > Edukacja osób niesłyszących > Dzieci niesłyszące w szkole

Już za chwię matura

Właśnie uświadamiasz sobie, że za kilka miesięcy czeka Cię najważniejszy egzamin w życiu, a Ty jesteś w rozsypce? Podam Ci kilka pomysłów jak dobrze przygotować się do matury i jak się uczyć, żeby się nauczyć.
Po pierwsze i chyba najważniejsze to systematyczność. Bez niej daleko nie zajedziesz. Wkuwanie i zasada „3Z” (zakuć, zaliczyć, zapomnieć) tu się nie przydaje. W jeden tydzień nie nauczysz się 3lat. Musisz systematycznie przerabiać materiał. Rozłóż go sobie na kilka części, zrób wstępny szkielet z czego i z jakiego działu w danym tygodniu będziesz się uczyć.
Po drugie- rozwiązwanie arkuszy matrulanych z wczesniejszych lat. To dobry sposób na zdobywanie umiejętności trafiania w klucz odpowedzi. Również wiele podobnych zadań trafia się na maturze tylko dane są pozmieniane.
Po trzecie- kursy, szkolenia, korepetycje. One również dużo dają. Nie rozumiesz czegoś, głowisz się nad tym- pójdziesz na korki, a problem zostanie rozwiązany. Wiadomo, musisz poświęcić trochę czasu, wydać kasę, ale masz pewność, że poświęcony czas i pieniądze były dobrze ulokowane.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.