Jesteś tutaj: sp6trzebinia.edu.pl > 6latki w szkole > Edukacja dla najmłodszych

Kiedy do szkoły?

Twoje dziecko ma w tej chwili pięć lat. Czy już wiesz, co zrobisz za rok? Czy chcesz, by twoje maleństwo chodziło nadal do przedszkola, a może chcesz je rzucić na głęboką wodę, posyłając do pierwszej klasy? Czy szkoła dla sześciolatka to dobry pomysł, czy może idea, która nie ma nic wspólnego z polską rzeczywistością? Owszem wiele państw za granicą wprowadziło obowiązek szkolny od sześciu lat, ale pamiętajmy, że kraje te są bogatsze. Ich placówki są perfekcyjnie przygotowane na przyjęcie najmłodszych uczniów. A jak to wygląda w Polsce? Kampanie reklamowe przygotowane przez rząd wyglądają naprawdę zachęcająco. Uśmiechnięte dzieci, zadowoleni rodzice i piękne szkoły. To reklama, a jak jest faktycznie? Według statystyk najgorzej jest w szkołach znajdujących się na terenach wiejskich i w małych gminach. Zdarza się, że ławki są zbyt duże, a krzesła zbyt małe. Sytuacja w łazienkach jest beznadziejna, a obiady zamawia się od firmy cateringowej o kiepskiej renomie. W większych miastach sytuacja wygląda o niebo lepiej.