Jesteś tutaj: sp6trzebinia.edu.pl > Trudności w wychowaniu > Rodzicielstwo nigdy się nie kończy

Klasyczne bajki dla dziecka

Dzieci kochają opowieści, legendy, bajki i baśnie. Uwielbiają, kiedy ich rodzice oraz najbliższe osoby czytają im do snu oraz wtedy, kiedy mają na to ochotę. A jakie bajki powinny być obecne w życiu najmłodszych? Przede wszystkim warto stawiać na odwieczną klasykę. W tych bajkach, które znały nasze prababcie, babcie i mamy, także nasze dzieci odnajdą odwieczne wartości i zasady. Właśnie tym, co przemawia za klasycznymi bajkami jest ich przekaz. Klasyczne bajki to nie opowieści, które są tylko opowieściami, ale przede wszystkim wynikający z nich morał, życiowa mądrość, przekaz, którym trzeba kierować się w życiu. Dziecko od najmłodszych lat powinno poznawać bajki. Jakie? Wśród najbardziej znanych i godnych polecenia tytułów warto wymienić: „Kopciuszka”, „Królewnę Śnieżkę”, „Brzydkie Kaczątko”, „Złotowłosa i trzy niedźwiedzie”, „Jaś Fasola”, „Czerwony Kapturek” czy „Dziewczynka z zapałkami”.