Jesteś tutaj: sp6trzebinia.edu.pl > Przygotowanie do matury > Jak przygotować się do matury

Korepetycje przed maturą

Sporo rodziców decyduje się wysyłać swoje dzieci na przedmaturalne korepetycje. Nie wierzą w gruntowne przygotowanie do egzaminu w szkole, dlatego wolą skorzystać z pomocy profesjonalistów. Najczęściej wysyła się nastolatków na dodatkowe zajęcia z języka angielskiego, matematyki, chemii a nawet języka polskiego, a wszystko po to, by przećwiczyć materiał, zdobyć nową wiedzę i poszerzyć horyzonty. Wbrew pozorom z korepetycji korzystają nie tylko słabi uczniowie, ale również ci bardzo dobrzy i bystrzy, gdyż to oni decydują się na maturę rozszerzoną. A ta jak wiadomo wymaga nadprogramowej wiedzy. Mówiąc o korepetycjach warto dodać jeszcze jeden plus, uczeń korzystający z dodatkowych lekcji czuje się pewniej podczas egzaminu i wierzy we własne siły, a to jest bardzo ważne. Nie ma stresu i nerwów, które niekiedy sieją pustkę w głowie i przyczyniają się do niepowodzeń na maturze. Drodzy maturzyści pamiętajcie, że dzisiejsza matura to głównie logiczne myślenie, kojarzenie faktów i czytanie ze zrozumieniem, a zadania wbrew pozorom wcale nie są skomplikowane.