Jesteś tutaj: sp6trzebinia.edu.pl > Szkoła uczy > Nauczanie języków obcych w szkołach

Korepetycje stały się normą

Z korepetycji korzysta coraz więcej uczniów. Jeszcze kilkanaście lat temu uważano, że z korepetycji korzystają głównie Ci, którzy nie radzą sobie z nauką. Dzisiaj w szkoła licealnych to niemal norma. Sporo problemów nastręcza jednak znalezienie dobrego korepetytora. Choć ogłoszeń jest całkiem sporo to wybór tego naprawdę dobrego może być sporym problemem. Najlepiej skorzystać z pomocy korepetytora z polecenia. Przede wszystkim jednak należy wybrać takie korepetycje, których naprawdę potrzebujemy. Jeśli sporo problemów nastręczają zajęcia z przedmiotów ścisłych- z chemii, z fizyki czy matematyki to w tym segmencie należy szukać pomocy. Nie warto kierować się chwilową modą, czy postępowaniem swoich przyjaciół. Uczeń powinien też wykazywać chęć do nauki. Bez wewnętrznej motywacji żaden korepetytor, nawet ten najlepszy nie wbije nam wiedzy do głowy. Ceny za korepetycje kształtują się na bardzo rożnym poziomie. Zwykle liczona jest stawka godzinowa. Najmniej zapłacimy 20 zł. Zdarzają się jednak również tacy korepetytorzy, którzy za lekcje liczą sobie nawet 100 zł. Jeśli szukamy więc dobrych korepetycji musimy na początku popytać swoich znajomych i rodziny. Może oni mają dobre doświadczenia.