Jesteś tutaj: sp6trzebinia.edu.pl > Wywiadówki > Wywiadówka i stres

Książki czasów dzieciństwa

Każdy z nas zapewne wspomina swoje dzieciństwo. Niektórzy  z nas być może są tymi szczęśliwcami, którzy mieli dzieciństwo niczym z bajki. Piękne wspomnienia, zbieranie kwiatków na łące, ulubione czytanki z najbardziej kolorowej na świecie, tak przynajmniej wówczas to sobie wyobrażaliśmy, książki, słodycze, którymi nigdy nie mogliśmy się nasycić, a do tego bajki, które można by oglądać i oglądać w nieskończoność. Wiele osób z nas może także śmiało poopowiadać o swoich książkach z czasów dzieciństwa. Jedni mieli jedną swoją ulubioną książkę, a inni kilka, a nawet tak wiele, ze trudno by teraz wymienić ten jeden tytuł. Niektórzy wychowali się na Opowieściach Tysiąca i Jednej Nocy, a inni byli wielbicielami Ani z Zielonego Wzgórza. Jeszcze inni nie potrafili obyć się bez fantastyki i fantasy i już od najmłodszych lat wykazywali się zainteresowaniem dla tego typu literatury. Nie ważne jaki tytuł, ważne, że na myśl o tych wspomnieniach nie tylko jak żywe przed naszymi oczami pojawiają się tamte opowieści, ale także potrafimy sobie przypomnieć szczegóły i otoczenie z tamtego okresu, z czasów słodkiego dzieciństwa.