Jesteś tutaj: sp6trzebinia.edu.pl > Wywiadówki > Dziecko ma prawo do błędów

Książki w życiu młodzieży

Powodów, dla których warto czytać książki jest tak wiele, że można byłoby z nich samych stworzyć książkę do czytania. Książki pełnią ważną funkcję w życiu malucha i młodzieży. Nie trzeba przekonywać o tym chyba żadnego z rodziców. W początkowym etapie życia dziecka spełniają funkcję rozwojową; dziecko rozwija się intelektualnie, rozwija się jego wyobraźnia, a także kreatywność. Kiedy z dziecka wyrasta nam nastolatek wówczas książka może być dla niego nie tylko kolejną lekturą w szkole, którą trzeba przeczytać, ale przede wszystkim pasją. Książka dla młodzieży może być czymś więcej aniżeli tylko czytaniem, ale rozwijaniem zainteresowań, wiedzą oraz pasją samą w sobie. Osoby, które dużo czytają mają nie tylko wspaniały zasób słownictwa, ale także potrafią bardziej kreatywnie myśleć, mają pobudzoną wyobraźnię, a wiedza i informacje zwarte w książką bardzo często pomagają im w uzyskaniu lepszych ocen w szkole czy wykazaniu się w danym temacie.