Jesteś tutaj: sp6trzebinia.edu.pl > Młodzież i dzieci > Co lubi robić młodzież w wolnym czasie?

Lepsza zawodówka niż studia?

O niedopasowaniu polskiego szkolnictwa wyższego do rynku pracy mówi się już od dawna. Na polskich uczelniach znajdziemy takie kierunki, które absolutnie nie gwarantują żadnego zatrudnienia. Najwięcej wśród bezrobotnych absolwentów uczelni to Ci, który ukończyli pedagogikę, socjologię czy politologię. Co najgorsze uczelnie wyższe na tego typu kierunki zwiększają nabór. Każdy student dla uczelni to pieniądze. Wszystko przez dotacje budżetu państwa. O wiele lepiej z przystosowaniem oferty edukacyjnych do potrzeb rynku pracy radzą sobie szkoły zawodowe. W ich przypadku oferta edukacyjna jest lepiej dopasowana do potrzeb pracodawców. Co więcej nawiązują oni intensywną współpracę z pracodawcami. Nic więc dziwnego, że to właśnie zawodówki z roku na rok zwiększają swój nabór. Absolwenci wielu kierunków mogą bez problemu znaleźć pracę zarówno w Polsce jak i zagranicą.