Jesteś tutaj: sp6trzebinia.edu.pl > Nauka i Edukacja > Jaki kierunek studiów warto studiować?

Matura- co dalej?

Młody człowiek po ukończeniu szkoły średniej, po zaliczeniu matury stoi przed bardzo ważnym dylematem- co dalej? Czy powinien kontynuować naukę na studiach wyższych a może powinien pójść do pracy? Wiele osób wybiera studia wyższe z nadzieję tego, że po ich ukończeniu będą mogli cieszyć się wyższymi zarobkami. Wielu obecnych absolwentów studiów wyższych osiąga prawdziwą satysfakcję jeśli w ogóle uda im się znaleźć pracę, nie mówić nawet o wysokich zarobkach. Największą bolączką szkolnictwa wyższego w naszym kraju jest nieprzystosowanie oferty edukacyjnej do realiów rynku pracy. Co najgorsze uczelnie zwiększają limity przyjęć na te kierunki, po których zdobycie pracy jest naprawdę bardzo trudno. Jedna z największych uczelni w Polsce zwiększyła limity przyjęć na socjologię oraz pedagogikę. Absolwenci tych kierunków, od wielu już lat borykają się z największym bezrobociem.