Jesteś tutaj: sp6trzebinia.edu.pl > Szkoła > Trudności z nauką czytania i pisania

Matura tuż, tuż

Matura to poważny egzamin dojrzałości, przed którym stoją młodzi ludzie. Jak się do niego przygotowują? Czy jest to ogromny stres? Czy może przesadzona panika? Co młodzi ludzie w ogóle myślą o egzaminach maturalnych, są potrzebne a może zbędne? Tak naprawdę matura, co kilka lat się zmienia, sporą rewolucję mieliśmy kilka lat temu. Wtedy wprowadzono tak zwane prezentacje z języka polskiego, czytanie ze zrozumieniem tekstów i inne unowocześnienia. Ale tak naprawdę stres jest zawsze ten sam, już od stycznia uczniowie i rodzice robią ciśnienie młodzieży, przypominając na każdym kroku o maturze. Ucz się, czytaj, wkuwaj formułki – ciągle te same rozkazy, więc młodzież zaczyna się buntować, w efekcie czego wyniki egzaminów maturalnych są coraz gorsze, bo ci zamiast się uczyć i sumiennie przygotowywać do matury, robią wszystko na przekór rodzicom i nauczycielom. Drodzy uczniowie najważniejsze to zachować spokój i nie dać się zwariować, owszem trzeba się solennie przygotować do matury, ale nie wolno zapominać o odpoczynku i przyjemnościach.