Jesteś tutaj: sp6trzebinia.edu.pl > Jak napisac wypracowanie > Jakie powinno być dobre wypracowanie

Moje dziecko nie słyszy

Rodzice mający niesłyszące dziecko muszą wykazać się silną wolą, mądrością i inteligencją posyłając dziecko do odpowiedniej placówki oświaty. Zacznijmy od przedszkola, niesłyszące dziecko w wieku czterech – pięciu lat może pójść do przedszkola specjalnego, gdzie ma odpowiednie warunki do rozwoju fizycznego i umysłowego a także uczy się języka migowego oraz odczytywania słów z ust. Niestety takich specjalnych placówek jest nadal mało w naszym kraju, dlatego rodzice są zmuszeni posyłać niesłyszącego kilkulatka do zwykłego przedszkola. Z jednej strony, dzięki temu będzie on miał kontakt ze zdrowymi rówieśnikami, ale z drugiej strony może czuć się wyobcowany, niezrozumiany i zepchnięty na bok podczas różnych zabaw. Podobne wątpliwości pojawiają się podczas wyboru szkoły podstawowej, gdzie zaczyna się prawdziwa nauka. Jaką szkołę wybrać – specjalną? A może klasę zintegrowaną? Czy posłać dziecko do najbliższej podstawówki w mieście? Psychologowie mają podzielone zdanie na ten temat. Niektórzy uważają, że dzieci niesłyszące powinny uczyć się ze zdrowymi dziećmi, inni uważają, że to błędna decyzja.