Jesteś tutaj: sp6trzebinia.edu.pl > Szkolnictwo wyższe > Studia zgodne z pasją

Najważniejszy egzamin życia

Matura – pierwszy i chyba najważniejszy egzamin w życiu młodego człowieka. Jak ją zdać? Jak się do niej przygotować? sposobów jest tyle, ile potencjalnych maturzystów. Wiadomo, podstawą jest wiedza zdobywana poprzez lata edukacji szkolnej. Ale co robić gdy nie byliśmy zbyt pilnymi uczniami? Liczyć na cud?

To chyba nie najlepsza metoda. Maskotki i inne gadżety mające przynieść nam szczęście? Niby nie zaszkodzą, ale pomóc też raczej nie pomogą.

Cóż więc robić? Myślę, że dobrym sposobem jest napisanie ściąg. Oczywiście do ściągania nikogo nie zachęcam, ale sam fakt posiadania przy sobie takiej „pomocy naukowej” bardzo pomaga. A poza tym, i to jest chyba najważniejsze, pisząc taką ściągę chcąc nie chcąc powtarzamy materiał. I coś tam nam zawsze w głowie zostanie.

Jeszcze lepiej gdy takie ściągi będziemy pisać w towarzystwie kolegi bądź koleżanki, która również zdaje maturę. Będzie to taka swoista burza mózgów.

Podsumowując to krótkie repetytorium. Po pierwsze systematyczna nauka. To z pewnością pomoże zdać maturę. A w ostateczności przygotowaywanie ściąg. Własnoręczne, nie żadne ksero.