Jesteś tutaj: sp6trzebinia.edu.pl > Czas wolny > Po okolicy, czyli spacerowo

Nauczanie języków obcych w szkołach

O tym, że nauka języków obcych jest bardzo ważna już od najmłodszych lat nie trzeba nikogo przekonywać. Teraz bardzo dobra znajomość choćby języka angielskiego jest podstawą, bez której ciężko znaleźć pracę czy wyjechać swobodnie za granicę. Warto, więc prześledzić polską oświatę i nauczanie języków obcych, zwłaszcza, jeśli chcesz, by twoje dziecko potrafiło bez problemów porozumieć się z każdym obcokrajowcem. Czy szkoły kładą nacisk na lekcje języków obcych? Ile godzin tygodniowo poświęca się na ich naukę? Czy nauczyciele wiedzą, co robią? I jak właściwie wygląda lekcja, czy polega na rozmowie, suchym czytaniu tekstów z podręczników, a może słuchaniu dialogów puszczanych na magnetofonie? Każda szkoła ma opracowany swój system nauczania, podstawą zazwyczaj jest język angielski, niemiecki i rosyjski, choć coraz częściej dołącza do nich francuski i włoski. Poziom edukacji jest dość wysoki, uczniowie chętnie przyswajają obce słownictwo i aktywnie uczestniczą w lekcjach, więc rodzice nie mają powodów do narzekań.