Jesteś tutaj: sp6trzebinia.edu.pl > Studia czy studium, co wybrać > Dyplom na rynku pracy

Pierwszy szczebel edukacji – nauka w szkole podstawowej

Każdy kiedyś musi postawić ten pierwszy krok. Wszystko ma swoje początki. A jeśli chodzi o edukację to tuż po przedszkolu i zerówce pierwszym krokiem każdego młodego człowieka w kierunku zdobywania wiedzy jest nauka w szkole podstawowej. Obecnie trawa ona 6 lat – czyli obejmuje naukę w sześciu kolejnych klasach, dawniej szkoła podstawowa była nauką trwającą przez 8 lat. Na tym etapie edukacji młody człowiek zdobywa pierwszą wiedzę akademicką. To tutaj ważni są nauczyciele, których uczeń spotka na swojej drodze. A rola nauczyciela nie jest wcale łatwa. Ma być zarazem wymagający, a z drugiej strony wyrozumiały. Bo przecież nie każdy ma takie same zdolności intelektualne, a nie można wyróżniać jednej osoby kosztem mniejszych zdolności drugiej. Edukacja w szkole podstawowej to zdobywanie takich umiejętności – jak umiejętność pisania i czytania, a także liczenia.