Jesteś tutaj: sp6trzebinia.edu.pl > Szkoła > Olimpiady i konkursy

Plan nauki do matury

Uczeń trzeciej klasy liceum doskonale wie w jakich terminach odbędzie się matura. Nie jest więc ona zaskoczeniem. Na początku roku szkolnego może się jednak wydawać, że do egzaminu zostało sporo czasu. Owszem zostało całkiem sporo czasu ale im dłużej będziemy odwlekać decyzję o nauce tym gorzej. W efekcie ilość materiału koniecznego do przerobienia wcale nie będzie się zmniejszać. Dobry plan w przygotowaniach do egzaminu dojrzałości jest wręcz podstawą. Uczeń powinien sobie wyznaczyć sztywne terminy do, których daną partię materiału będzie musiał przerobić. Dobrze jest położyć większy nacisk na naukę tych przedmiotów, które są ważne przy rekrutacji na studia. Dobrze jest rozplanować w czasie to kiedy będziemy powtarzać dany materiał. Każdy przedmiot mający pojawić się na maturze dobrze jest rozplanować w czasie. Najlepiej określić dokładnie to ile czasu każdego dnia przeznaczymy na jego naukę.