Jesteś tutaj: sp6trzebinia.edu.pl > Szkoła uczy > Gimnazja – dobry czy zły pomysł?

Plusy i minusy prywatnego gimnazjum

Po 1989 roku polscy rodzice nie są skazani na wybór tylko i wyłącznie szkół publicznych. Na mapie polskiej oświaty pojawiły się prywatne uczelnie. Pytanie jednak brzmi czy szkoły prywatne rzeczywiście gwarantują wyższy poziom nauczania niż szkoły publiczne? Wybór szkoły prywatnej pociąga za sobą spore koszty. Semestr nauki w szkole prywatnej kosztuje najmniej kilkaset złotych. Z drugiej jednak strony w tą sumę wliczone są również zajęcia pozalekcyjne, dodatkowe zajęcia sportowe czy kursy językowe. Rodzic ma też zdecydowanie większy wpływ na to czego uczy się jego dziecko. Szkoły prywatne mają jednak swoje minusy. Dziecko w tego typu placówce jest odgrodzone od normalnego życia. Jest wychowywane pod kloszem. W efekcie o wiele trudniej w przyszłości może sobie radzić z porażkami życiowymi. Zbyt duży wpływ rodziców na szkołę może prowadzić do tego, że oceny dziecka mogą być zawyżane w sposób zupełnie niesłuszny.