Jesteś tutaj: sp6trzebinia.edu.pl > Matura > Znajdź przyjemność w nauce

Problem z 6 –latkami

Dyskusje wokół sześciolatków w szkołach nie ustępują, wręcz przeciwnie zaczynają przyjmować burzliwy przebieg. Wiele sprzecznych osądów i opinii. Mnóstwo różnych względem siebie poglądów i zdań. Kto w tym wszystkim ma rację? Czy rodzice, którzy uważają, że sześciolatki w szkole to normalna sprawa, akceptowana przez wiele państw zagranicznych? Czy rodzice, którzy uważają, że sześciolatki są zbyt małe, by chodzić do szkoły? Czytając coraz więcej na ten temat sytuacja zaczyna się rozmazywać, a nasze stanowisko przestaje mieć taką siłę. Z jednej strony wydano miliony na remonty szkół i szkolenia nauczycieli, ale z drugiej strony sześcioletnie dziecko w nowym otoczeniu może mieć problem z wysiedzeniem na jednym miejscu czterdziestu pięciu minut. Jego zdolność do przyswajania nowego materiału jest dużo mniejsza, niż u siedmiolatka. Ponadto coraz częściej pojawiają się opinie, że sześciolatek jest narażony na duży stres w szkole, co źle odbija się na jego psychice. Kto ma rację? Wszyscy i nikt. Trzeba przyznać, że problem z sześciolatkami to dość delikatna sprawa.