Jesteś tutaj: sp6trzebinia.edu.pl > Lektury szkolne > Charakterystyka postaci- to już nie problem

Problem z edukacją dzieci niesłyszących

Rząd oczywiście opracował odpowiednie rozporządzenie związane z edukacją dzieci i osób słabo słyszących lub całkowicie niesłyszących. Zapewnił o powstaniu wielu specjalnych placówek, które będą gwarantować fachową opiekę i edukację. Ponadto mówiono o specjalnych klasach integracyjnych, które miały powstać w każdej większej placówce na terenie dużych miast. Klasy terapeutyczne miały dać namiastkę tym dzieciom normalnej edukacji. Oczywiście po części spełniono te obietnice, ale wielu rodziców wraz ze swoim niesłyszącym dzieckiem ma nie lada problem. Tyczy się to zwłaszcza małych wsi na terenie całej Polski. Co zrobić, kiedy mieszkamy w małym miasteczku? Niestety nikt nie jest w stanie udzielić żadnej, konkretnej odpowiedzi. Rodzic musi po prostu dowozić dziecko często dwadzieścia, często trzydzieści kilometrów na zajęcia. Gdy w domu jest samochód i kierowca nie ma problemu, gorzej, gdy rodzice nie mogą dowozić swojej pociechy do najbliższej szkoły specjalnej. Wtedy pozostają lekcje indywidualne, które niestety są dość drogie i nie zawsze najlepsze.