Jesteś tutaj: sp6trzebinia.edu.pl > Wiedza > Dlaczego warto uczyć się języków obcych?

Protesty rodziców

Niestety po raz kolejny nasz rząd pokazał, że nie rozumie pojęcia demokracja. W sprawie sześciolatków zignorował protesty niezadowolonych rodziców, którzy chcą sami decydować, w jakim wieku ich dziecko pójdzie do pierwszej klasy. Na chwilę obecną mieliśmy taką możliwość, kto chciał posłał sześciolatka do szkoły, kto uważał to za nonsens zostawiał sześciolatka w przedszkolu. Teraz wszystko wskazuje na to, że będziemy zmuszeni posyłać sześciolatki do szkół. Tylko czy są one realnie gotowe przyjąć tak małe dzieci? Czy ławki, ubikacje i zlewy w łazienkach są przystosowane do niskiego wzrostu tych dzieci? Czy nauczyciele mają odpowiednie kwalifikacje i przeszkolenie? I na koniec, czy te maleństwa nie zgubią się w wielkich murach szkół podstawowych? Wątpliwości jest naprawdę dużo, dlatego nie można dziwić się rodzicom, którzy protestują, tym bardziej, że sytuacja w placówkach na wsiach i w małych miasteczkach jest naprawdę zła. Premier i minister edukacji obiecują wiele, przy czym nie wiedzą, o czym mówią – tak sądzi, co drugi Polak w naszym kraju, a to nie napaja optymizmem.