Jesteś tutaj: sp6trzebinia.edu.pl > 6latki w szkole > Edukacja sześciolatków

Rodzic jako przyjaciel

Każdy z rodziców dokłada wszelkich starań aby jego pociech była dobrze wychowana. Czasami jednak nam się to nie udaje. Napotykamy w swoich działaniach problemy. Główną przyczyną problemu wychowania jest brak kontaktu z dzieckiem. Musi starać się być przyjacielam własnego syna bądź córki, wszytsko na zasadzie zaufanie. Budujmy relacje z dziećmy, aby nie zatajało przed nami ważnych spraw. Wiadomo dzieci czują lęk przed przyznaniem się do tego, że zrobiły coś źle, boją się kary, konsekwencji, a co za tym idzie ukrywają przed nami swoje problemy.
Trudno wychować dziecko, gdy nie ma się dla niego odpowiednio dużo czasu. Ciagla praca, ciagła nieobecność rodzica w domu. Stajemy się rodzicami w weekendy, a ten maluch czy nastolatek potrzebuje nas cześciej niz tylko przy niedzielnym obiedzie. Kiedy ma z nami porozmawiać, zwierzyć się ze swoich problemów, rozterek milosnych, gdy nigdy nas nie ma