Jesteś tutaj: sp6trzebinia.edu.pl > Nauka i Edukacja > Jaki kierunek studiów warto studiować?

Rodzicielstwo nigdy się nie kończy

Młody mamy, które wyjeżdżają na spacer ze swoim kilkumiesięcznym dzieckiem, uważają, że przed nimi najtrudniejszy i najbardziej odpowiedzialny okres w życiu. Trzeba przecież nauczyć maleństwo wielu rzeczy, dbać o niego na każdym kroku, a to wiąże się z zarwanymi i nieprzespanymi nockami, egzaminem na cierpliwość i wieloma wyrzeczeniami. Rodzicielstwo jest piękne, ale daje się we znaki. Mając roczne maleństwo w domu, mówimy sobie: za kilka lat, dziecko podrośnie a kłopotów będzie mniej. Niestety, takie podejście to stereotyp i błąd, za to znane wszystkim przysłowie: małe dzieci – mały kłopot, duże dzieci – duży kłopot jest jak najbardziej prawdziwe i zawiera prawdę życiową, która sprawdza się w każdym domu. Okazuje się, bowiem, że nauczyć dziecko siusiać na nocnik, czytać czy śpiewać piosenki, to nic w porównaniu z dorastaniem nastolatka. Wtedy zaczynają się trudne rozmowy, delikatne sprawy, okres buntu, krzyki i awantury. To okres, kiedy co druga mama, pragnie by nastolatek znów stał się małym, płaczliwym, ale jakże uroczym bobasem.