Jesteś tutaj: sp6trzebinia.edu.pl > Szkoła uczy > Język obcy w szkole

Rośnie liczba gimnazjalistów spożywających alkohol

Rośnie liczba gimnazjalistów regularnie sięgających po alkohol. Jedynie niewielki odsetek pośród wszystkich uczniów nigdy nie skosztowało alkoholu. Nawet 40 % uczniów gimnazjum sięga po alkohol regularnie. Co najbardziej zatrważające pierwszy raz styczność z alkoholom maja dzieci w wieku 10 czy 11 lat. W gimnazjum młodzież ma mnóstwo okazji do tego by spożywać alkohol. Socjolodzy starają się odpowiedzieć na pytanie gdzie tkwi geneza takiego postępowania uczniów gimnazjum. Twierdzą oni, że winny wszystkiemu jest kryzys rodziny. Rozluźniają się więzi pomiędzy członkami rodziny, rodzice coraz mniej wiedzą o swoich dzieciach. Regularne stosowanie alkoholu zwłaszcza w tak młodym wieku może mieć katastrofalne skutki na zdrowie. To okres intensywnego wzrostu, zażywanie w tym okresie alkoholu może doprowadzić do bardzo poważnych zaburzeń. Nie mówiąc już o tym, że gimnazjaliści regularnie sięgający po alkohol mają spore problemy z nauką.