Jesteś tutaj: sp6trzebinia.edu.pl > Młodzież i dzieci > Dlaczego warto czytać dzieciom?

Studia? A może jednak studium policealne

Z problemem tym musiał zmierzyć się każdy absolwent szkoły średniej? Co dalej? Niestety problem ten dotyka w szczególności absolwentów szkół licealnych (ludzie którzy ukończyli szkołę zawodową lub technikum mają przyuczenie do zawodu). Bardzo wielu młodych ludzi wybiera studia wyższe. Trudno jednak ocenić, czy w dzisiejszych czasach jest to dobre rozwiązanie. Studia – trudniej na nie się dostać, trwają kilka lat (w zależności o jaki tytuł się ubiegamy), a także dają jedynie teoretyczne przygotowanie do zawodu. Studium z kolei w stosunku do studiów posiada wiele zalet. Jest to szkoła przyuczająca do określonego zawodu, dzięki której zdobywamy przede wszystkim praktyczną wiedzę, dyplom jej ukończenia wbrew pozorom coraz bardziej liczy się na rynku pracy. Jak widać wybór nie jest łatwy.

Wielu młodych ludzi podejmuje się jednak alternatywnego rozwiązania, jednocześnie studiując i robiąc studium zaoczne lub – najpierw podejmując studia, a po ich ukończeniu – przejść na studium i uzupełnić zdobytą na studiach wiedzę. Przy wyborze studium dużą różnicę stanowi fakt, że szkoły policealne są w większości darmowe, natomiast studium podyplomowe – płatne! A warto wybrać jedną z tych opcji, bo jest to zwieńczenie naszej wieloletnie edukacji szkolnej i akademickiej, które niejednokrotnie otwiera furtkę do rynku pracy.