Jesteś tutaj: sp6trzebinia.edu.pl > Wiedza > Dlaczego tak ważna jest wiedza?

Szkoła ponadgimnazjalna- jak wybrać?

Wybór szkoły ponadgimnazjalnej dla wielu może być sporym problemem. Na co bowiem zwrócić największą uwagę? Mnóstwo osób kieruje się głównie tym czy szkoła jest bardzo oddalona od miejsca zamieszkania. Nie ma ukrywać -dojazdy mogą zabierać sporo czasu. Inni większą wagę zwracają na tak zwany poziom nauczania. Patrzą więc jakie miejsce w rankingu szkól ponadgimnazjalnych zajmuje dana placówka. Jeśli kierujemy się głównie pozycją w rankingach dobrze jest skorzystać z narzędzia udostępnionego nam przez MEN. Ranking prowadzony jest przez Instytut Badań Edukacyjnych. Na podstawie dostępnych danych przyszły uczeń może zobaczyć jak prezentuje się zdawalność egzaminu dojrzałości w wybranej przez siebie placówce. Przy wyborze szkoły ponadgimnazjalnej dobrze jest również kierować się opinią swoich starszych kolegów i koleżanek. Wiedzą oni doskonale na własnym przykładzie czy szkoła jest przyjazna uczniom.