Jesteś tutaj: sp6trzebinia.edu.pl > Szkoła > Olimpiady i konkursy

Technikum czy zawodówka?

Nie garniesz się do nauki,a kompletnie nie wiesz co zrobić ze swoim życiem? Liceum ogólnokształcące nie będzie najlepszym wyborem. Poza szeroką wiedzą ogólną nie wyposaży Cię w żadne konkretne umiejętności, pozwalające Ci na konkurowanie z innymi osobami. Zdecydowanie lepszym wyborem jest technikum czy nawet zawodówka. Uczniowie, którzy znajdują się obecnie w gimnazjum zdają sobie zdawać z tego faktu doskonale sprawę. Do łask powróciły technika oraz szkoły zawodowe. Nauka w technikum trwa z reguły cztery lata. Obok przedmiotów ogólnokształcących obecnych również w liceum, uczniowie zdobywają wiedzę z przedmiotów kierunkowych- zawodowych. Poziom niektórych technik na polskim rynku bywa bardzo wysoki. Nauka w technikum poza egzaminem zawodowym kończy się również maturą. W efekcie posiadamy wciąż otwartą drogę do tego by uczyć się w szkole wyższej. Wybór oferty edukacyjnej technikum jest bardzo szeroki. Osoba po ukończeniu technikum może zostać kucharzem, mechanikiem samochodowych, kosmetyczką czy technikiem elektroniki. Alternatywą dla technikum jest ponadto nauka w szkole zawodowej, trwająca zdecydowanie krócej i nie kończąca się egzaminem dojrzałości. Młodzi ludzie doskonale zdają sobie sprawę z bardzo trudnego rynku pracy i zamiast wiedzy ogólnej stawiają na zdobycie konkretnych umiejętności.