Jesteś tutaj: sp6trzebinia.edu.pl > 6latki w szkole > Edukacja dla najmłodszych

Technikum czy zawodówka?

Nie garniesz się do nauki,a kompletnie nie wiesz co zrobić ze swoim życiem? Liceum ogólnokształcące nie będzie najlepszym wyborem. Poza szeroką wiedzą ogólną nie wyposaży Cię w żadne konkretne umiejętności, pozwalające Ci na konkurowanie z innymi osobami. Zdecydowanie lepszym wyborem jest technikum czy nawet zawodówka. Uczniowie, którzy znajdują się obecnie w gimnazjum zdają sobie zdawać z tego faktu doskonale sprawę. Do łask powróciły technika oraz szkoły zawodowe. Nauka w technikum trwa z reguły cztery lata. Obok przedmiotów ogólnokształcących obecnych również w liceum, uczniowie zdobywają wiedzę z przedmiotów kierunkowych- zawodowych. Poziom niektórych technik na polskim rynku bywa bardzo wysoki. Nauka w technikum poza egzaminem zawodowym kończy się również maturą. W efekcie posiadamy wciąż otwartą drogę do tego by uczyć się w szkole wyższej. Wybór oferty edukacyjnej technikum jest bardzo szeroki. Osoba po ukończeniu technikum może zostać kucharzem, mechanikiem samochodowych, kosmetyczką czy technikiem elektroniki. Alternatywą dla technikum jest ponadto nauka w szkole zawodowej, trwająca zdecydowanie krócej i nie kończąca się egzaminem dojrzałości. Młodzi ludzie doskonale zdają sobie sprawę z bardzo trudnego rynku pracy i zamiast wiedzy ogólnej stawiają na zdobycie konkretnych umiejętności.