Jesteś tutaj: sp6trzebinia.edu.pl > 6latki w szkole > Protesty rodziców

Technikum hotelarskie

Uczniowie szkół gimnazjalnych coraz bardziej świadomi są tego, że wykształcenie średnie, z maturą, a nawet studia wyższe nie przekładają się na sukces na rynku pracy. Alternatywą mogą więc stanowić licea profilowane oraz technika. Po ich ukończeniu poza maturą będziemy mogli pochwalić się konkretnymi umiejętnościami. Nauka w tych szkołach często kończy się bowiem egzaminem zawodowym. Alternatywą może być na przykład technikum hotelarskie. Jak szacują eksperci rynek usług turystycznych w naszym kraju ma nieustannie iść w górę. Oferta technikum hotelarskiego doskonale zaś wpasowuje się w potrzeby ewentualnych pracodawców z rynku turystycznego. Uczniowie poznają podstawy ekonomi oraz prawa, na praktykach sprawdzą jak wygląda prawdziwa praca w hotelu. W najlepszych technikach hotelarskich uczeń zdobędzie cenne umiejętności z zakresu organizacji popularnych obecnie eventów- oraz konferencji.