Jesteś tutaj: sp6trzebinia.edu.pl > Edukacja osób niesłyszących > Szkoły dla dzieci niesłyszących

Wiedza zdobyta w szkole i poza nią

Jeśli marzysz o tym, aby dostać się do dobrej szkoły, później dostać się na dobre i wymarzone studia, w następnej kolejności móc starać się o super pracę i mieć wspaniałe zarobki, już od najwcześniejszych lat musisz dbać o swój rozwój. A w postawieniu kroku ku przyszłości i ułatwieniu sobie startu w życie pomaga wiedza, a raczej zdobyta wiedza, którą potrafi się wykorzystać. Nie tylko w szkole czy na studiach można zdobyć wiedzę. Kto powiedział, że aby być omnibusem trzeba chodzić do szkoły. Szkoła jednaj pomaga w jej zdobyciu i jej usystematyzowaniu. Jednak nie tylko na szkole kończy się czy zaczyna się proces jej zdobywania. Historia podaje przykładu wielu znanych i wielkich nazwisk, które nie ukończyły żadnej szkoły, nie były na studiach, a pomimo tego zostały wielkimi osobami, i to takimi, które przeszły do historii. Wiedzę można zdobywać samodzielnie, w zaciszu własnego domu; w bibliotece, czytelni czy zdobywając ją na prywatnych lekcjach z autorytetami w danej dziedzinie wiedzy czy po prostu ucząc się od znakomitych nauczycieli.