Jesteś tutaj: sp6trzebinia.edu.pl > Nauka i Edukacja > Gdzie możemy się uczyć?

Wybór gimnazjum

W Polsce istnieje obowiązek szkolny, każde dziecko przed ukończeniem 18roku życia powinno uczęszczać do szkoły. Miejsce w szkole podstawowej jak również w gimnazjum dziecko ma zagwarantowane. Dzieje się to na skutek rejonizacji. Szkoły publiczne muszą przyjąć najpierw te dzieci, które są z przepisanego mu rejonowo. Poziom niektórych gimnazjów znajdujących się najbliżej naszego domostwa może pozostawiać wiele do życzenia. Rodzice nie znajdują się jednak na przegranej pozycji. Jeśli w gimnazjach o lepszym poziomie nauczania są jeszcze wolne miejsca dziecko można zapisać do tego rodzaju szkół. Rodzice mogą ponadto zdecydować się na wybór szkoły prywatnej. To wiąże się jednak z koniecznością opłacania czesnego. Opłata za semestr waha się od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy. Gimnazja prywatne są zdecydowanie bardziej sprofilowane. Dzięki czemu dziecko może uczestniczyć w tych zajęciach, które rzeczywiście leżą w kręgu jego zainteresowań. Dokonując wyboru najlepiej kierować się opiniami krążącymi na temat danej placówki. Pomocne mogą okazać się również wszelkiego rodzaju rankingi, raporty. Rodzic powinien również zwrócić uwagę na poziom bezpieczeństwa.