Jesteś tutaj: sp6trzebinia.edu.pl > Czas wolny > Wieczór z książką

Wywiadówka i stres

Chyba każdy z nas pamięta stresujące oczekiwanie na rodziców, którzy wrócą ze szkolnej wywiadówki. O ile wzorowi uczniowie mogli spodziewać się nagród i pochwał, o tyle przeciętni uczniowie z zatrwożeniem oczekiwali reprymendy od rozzłoszczonej mamy. Dzisiaj, co prawda w wielu placówka zrezygnowano z wywiadówek wprowadzając internetowy system, tak by rodzice każdego dnia mogli śledzić poczynania swojej latorośli, ale spotkania z nauczycielami nadal są praktykowane w większości szkołach. Jak przetrwać ten nieszczędny dzień? Czy można się do niego w jakiś sposób przygotować? Uczniowie mający problem z nauką, mogą postarać się poprawić oceny, ale to nie zawsze się udaje. Najlepszym rozwiązaniem jest prawda. Przed wywiadówką warto szczerze powiedzieć rodzicom o swoich problemach i kiepskich ocenach, przynajmniej będą oni przygotowani na niezbyt pomyślne wiadomości od nauczyciela, a złe informacje nie spadną na nich jak grom z jasnego nieba. Warto przy okazji obiecać poprawę – to zawsze działa.