Jesteś tutaj: sp6trzebinia.edu.pl > Szkolnictwo ponadgimnazjalne > Wysokie bezrobocie a niedopasowanie wykształcenia

Znajdź przyjemność w nauce

Nastolatki w okresie licealnym mają ogromny problem z motywacją do nauki. Intensywne życie towarzyskie, internet, czy hobby- wszystko to sprawia, że w codziennym grafiku bardzo trudno wygospodarować czas na naukę. Udowodniono również naukowo, że nastolatki z natury są leniwe. Oczywiście przez wzgląd na swoją przyszłość nie można sobie wszystkiego odpuszczać. Uczyć się trzeba by móc zapewnić sobie lepszą przyszłość. Gdzie najlepiej szukać motywacji? Warto wrócić pamięcią do lat dzieciństwa, kiedy wszystko zainteresowało, może do tej pory borykamy się z pytaniami na, które nie potrafimy odpowiedzieć? Nauka powinna rozwiązać wszystkie nasze dylematy z lat dziecinnych. Warto też zadać sobie jedno zasadnicze pytanie- jaki jest cel naszej nauki, co poprzez wkuwanie kolejnych regułek chcemy osiągnąć. Może cel jest krótkoterminowy- chcesz zdać kartkówkę, a może długoterminowy- dostać się na wymarzone studia. Staraj się również odnaleźć przyjemność w nauce, patrz na nią przez szerszy pryzmat. Sprawdź gdzie poszczególne wzory matematyczne mają swoje zastosowanie, co za ich pomocą możesz osiągnąć. Innym powodem dla którego warto się uczyć niech będzie to, że za sprawą tego zapewnisz sobie spokój. Rodzice i nauczyciele nie będą Ci suszyć głowy poprawę oceny.