Jesteś tutaj: sp6trzebinia.edu.pl > Nauka i Edukacja > Czy szkoły prywatne są lepszym rozwiązaniem dla dziecka?

Życie młodego człowieka

Jak wygląda życie współczesnego nastolatka? Czy jest to beztroska zabawa, gdzie alkohol, imprezy a nawet narkotyki są normalności? Czy może pokolenie młodych ludzi z trwogą patrzy na swą przyszłość, nie mając jasno zdefiniowanych planów i marzeń? To właśnie w tym okresie przed młodzieżą stawia się bardzo trudne pytania. Jaką szkołę wybrać? W jakim zawodzie się kształcić? Co robić, by po edukacji bez problemu znaleźć pracę? Mówiąc o nastolatkach śmiało możemy ich podzielić na dwie grupy. Pierwsza to beztroscy ludzie, często pochodzący z bogatych rodzin, którzy nie doceniają wartości pieniądza, nie szanują pracy. Chodzą do prywatnych szkół, nie uczą się, często wpadają w złe towarzystwo. Takie życie może i jest przyjemne, ale na krótką chwile, a prawdziwe życie i tak zweryfikuje umiejętności, inteligencję i wiedzę tych ludzi. Druga grupa to osoby, o których wspomnieliśmy powyżej, poważnie myślący o sobie, o tym, co będzie za pięć, dziesięć lat. Ambitni, wartościowi nastolatkowe, zdeterminowani, by odnieść sukces.